top of page

מדריך לחיזוק הציפורניים

מה מסמלים פסים לבנים על הציפורן, איך אפשר לחזק ציפורניים בבית ועוד טיפים להשגת כפות ידיים מטופחות עם ציפורניים חזקות. חזקי ואמצי.

לציפורניים משקל רב באסתטיקה של הגוף; "כל כך יפה לראות ידיים עם ציפורניים בריאות, שקופות וחזקות. עם זאת, דברים רבים כל כך יכולים לגרום לציפורניים להיות פגיעות, לשנות את צבען, להיסדק ולהישבר", מסבירה ד"ר קלרה קרבלניק.

אם ניקח בחשבון כי ציפורניים הן השתקפות של מערכות רבות בגוף, נוכל להבחין לעיתים בתופעות הבאות ולהסיק על מצבנו הבריאותי:

פסים לאורך הציפורניים: יכולים להופיע כאשר אספקת הדם לציפורן אינה סדירה. הפסים העמוקים יכולים להצביע על עבודה ממושכת עם הידיים למשל עבודות מטבח, עבודה עם מכשור כבד אך גם יכול להצביע על התפתחות דלקת פרקים.

פסים לרוחב הציפורניים: יכולים להצביע על אקזמה והרגלים של גירוד מתמשך של הציפורניים.

התרוממות של הציפורן: יכולה להצביע על חוסר ברזל, פגיעה במערכת אנדוקרינית (חילוף חומרים), למשל בלוטת התריס, כמו כן ההרגל לגירוד מתמשך של הציפורניים.

פסים לבנים בתוך הציפורניים: יכולים להצביע על תקופת מתח או אי ספיקת כליות.

כתמים צהובים בתוך הציפורניים: יכולים להיווצר כתגובה לתרופות מסוימות, לרב ממשפחת הטטרה-ציקלינים.

כתמים שחורים בתוך הציפורניים: יכולים להיות כתוצאה משטפי דם או נקודת חן מתחת לציפורניים. שטפי דם קטנים בבסיס הציפורן יכולים להצביע על מחלות הקשורות בקולגן (רקמה חיבורית).

שינוי צורת הציפורן: יכולים להצביע על אנמיה, חוסר ברזל בדם או כתוצאה מדלקת ריאות או אי ספיקת ריאות. לעתים הציפורן יכולה להזכיר צורה של כפית.

התפצלות / שבירת ציפורניים: נפוצה כאשר יש פעילות יתר או תת פעילות בלוטת המגן.

אי גדילה של ציפורניים: ציפורניים בריאות זקוקות לסידן, מגנזיום, צורן, אבץ וברזל.

לסיכום,

זכרו כי לא כל שינוי בציפורן חייב להצביע על מחלה, אך ניתן להיעזר בסימנים שהגוף נותן לנו.

איך שומרים על ציפורן מחוזקת ומטופחת?

לפנייך מספר פעולות שעלייך לעשות כדי לשמור על ציפורן מחוזקת מטופחת ויפה:

* קרם ידיים, קדימה קרם! עור יבש יעניק לכפות הידיים מראה מבוגר. לכן יש להקפיד למרוח אותן בכל הזדמנות בקרם הגנה והזנה, דבר שיוצר סוג של חיץ בין כפות הידיים למים. טיפול שוטף וקבוע כדרך חיים, ימנע את הנזק המצטבר ויאט את קצב הזדקנות העור.
טיפ: הניחי קרם ידיים ליד כיור השירותים וכיור המטבח.

* שטפו ידיים, בתבונה: אם צריך לשטוף את כפות הידיים פעמים רבות במהלך היום, הקפידו שלא להביא את גב כף היד אל מתחת לברז ובכך למנוע את המגע המיותר. לאחר המפגש עם המים, מרחו קרם ידיים.

* בלי מגע ישיר עם חומרי ניקוי! מומלץ להימנע ממגע ישיר עם חומרי ניקוי, מסבון ועד לאקונומיקה; חומרי הניקוי פוגעים בעור ובציפורן, נזק מיידי או ארוך טווח נגרם לכפות הידיים וזה כמו לחשוב על הפנסיה, ככל שנקדים לדאוג, לטפח ולמנוע, ככל שנתבגר הנזק לא יהיה כל כך גדול ומשמעותי. טיפ: השתמשי בכפפות דקות בזמן שטיפת כלים והתעסקות עם חומרים כימיים.

* הקפידי למרוח שכבת בסיס: מומלץ תמיד למרוח לק בסיס באופן קבוע לפני מריחת לק, המקשר בין הציפוי הטבעי של הציפורן ללק שבחרנו, הוא ישפר את עמידות הלק ובכך יקטין את הצורך של הסרת הלק בתדירות גבוהה.

שחקני חיזוק:

 מחזק, שמן וסרום ציפורניים

הציפורניים עשויות מחלבון הקרטין וחשוב להזין אותן. שלמות הציפורן תלויה במקרים רבים בלחות שהיא מכילה. לכן אם הציפורן תטופל כמו שצריך דבר זה יכול ולמנוע התפצלות או שבירה. כטיפול.

מה עושים? אפשר לאמץ תכשירים כגון: מחזק ציפורניים המיועד להזין ולשמור על מרקם הציפורן. מחזק של WOMEN'Z לציפורניים שבריריות ועדינות.

כדאי לדעת: שיטות פופולאריות הן תכשירים הפועלים על מריחה יומיומית מבלי להסיר כל פעם מחדש את התכשיר לפחות, או לחלופין תכשירים המחייבים מריחה אחת ליום תוך הסרה כל פעם מחדש ומריחה מחודשת.

:גולשים שקראו את הכתבה הזו התעניינו גם ב

010.png
bottom of page